Gemi Donatım


Gemi donatım süreçlerinin tamamı uzman teknisyenler tarafından yapılırken var olan tüm makine ve malzemelerin montaj işlemlerini kapsamaktadır. Ana ve yardımcı makinelerin yanı sıra, gemide var olan mobilyalar ve diğer sabit tüketilebilir malzemelerin gerekli şartlara bağlı kalarak dizayn edilmesidir. Dizayn ve montaj süreçlerinde donatım teknisyenleri görev alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli husus bulunur. Uzman kadromuzla uzun yıllardır hizmet verdiğimiz bu alanda en iyi şartları bulundurmaktayız.

Gemi Donatım İşlemleri

Gemi donatım işlemleri genel çerçevede bölümlere ayrılarak gerçekleştirilir. Banyo ve WC yenileme süreçleri de donatım olarak belirtilir. Ayrıca elektrik, elektronik ve tüm kumanda sistemlerinin montajları da yapılır. Gemide var olan ahşap işleri ve cam imalatlarıyla montajları da gemi işlemleri arasında sıralanır. Hali hazırda duvar kaplamaları ya da tavan kaplamalarının tamamıyla kapı montajları da gemi teknisyenleri tarafından yapılır. Teknisyenlerimizin tamamı deneyimli olurken işlemlerin hepsi de yüksek kalite standartlarında gerçekleştirilir. İhtiyaçlarla birlikte gemilerin isteğe bağlı olarak oluşturulması da söz konusudur. Bunun haricinde daha detaylı işçilik kalitesi de benzersiz bir yapının oluşturulmasını kaçınılmaz hale getirir. Donatım süreçlerinin tamamında isteklere uygun olarak hızlı bir hizmet vaat etmekteyiz.

Gemi Donatım Malzemeleri

Gemi donatım işlemlerinde kullanılan çeşitli malzemelerin kullanım alanları ve sebepleri farklıdır. Ancak temel işleyiş açısından montaj ve dizayn özelinde kullanılmalarından dolayı bu şekilde değerlendirilir. Gemi ambar çektirmeleri, mantar baş makinalar, hendilli ya da hendilsiz mantar makinalar, ana ve yardımcı makinalar sınıfında olup donatım malzemeleri arasında yer alır. Bunların haricinde panjurlar, kaplinler, gözetleme merdivenleri, kelebekli kaportalar, halat tanburları, emergency kaportalar, gömme menholler, yangın dolapları, halat makaraları, çift ya da tek yönlü sandıklar, tanklar, nakil devreleri, dağıtıcılar, can simidi askıları, deve boyunları, sürme merdivenler, mekanizmalı kapılar, takım dolapları, su tankları da donatım malzemeleri arasında ifade edilir. Tüm malzemelerin ve sistemlerin montajlanmasında ayrı bilgi seviyesi gerekli olurken donatım teknisyenlerimiz de gerekli koşulları sağlar.

Gemi Donatım Teknisyenleri

Gemi donatım süreçlerinde görev alan teknisyenler ilgili bölümlerde mezun olurken farklı alt grupları da ayrılır. Firmamız tarafından sunulan tüm donatım süreç ve işlemlerinde tecrübeli ve donanımlı çalışanlarımız görev alır. Ekip çalışması çerçevesinde profesyonelliğin gerekliliklerini yerine getirmekteyiz. Yapılan montaj süreçlerinden sonra sorun olmayacağını da firma olarak garanti etmekteyiz. Bununla birlikte var olan geniş olanaklarımızın kullanılabilir olması da tercih edilmemizi kaçınılmaz kılar. Sizlerde firmamızla iletişime geçerek hemen donatım hakkında bilgi alabilirsiniz.